Mimari Proje Çizimi

Mimari Proje Çizimi

 

Mimari proje çizimi uygulama alanları hangileridir? Projeler için mimari çizim aşamaları ve çalışmanın önemli noktalarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Mimari proje çizimi her zaman düşlediğiniz mimari özelliklere sahip bir yapıyı hayata geçirmek için yapılacak teknik çalışmalara verilen bir isimdir. Mimari çizimler üzerinde nasıl bir eve, toplu konuta, binaya veya villaya sahip olmak istediğinizi detaylı olarak gösterebilirsiniz. Aklınızdaki tasarımın bilimsel metotlarla kağıda dökülmesi olan mimari çizimler, alanında uzmanlaşmış mühendis ve mimarlar tarafından yapılmaktadır.

Mimari proje ofisi olarak çalışan kuruluşlar bünyesinde mimarlar ve mühendisler bulundurmaktadır. Bir projenin tasarlanmasından detaylı çizim aşamasına kadar tüm gerekli çalışmalar bu kadro tarafından yürütülür. Oluşturulmak istenen yapıda bulunacak mimari özelliklerden tesisata kadar her şey çalışma sırasında tek tek detaylarıyla ele alınır.

Bir villa veya apartmanın inşa iznini alırken mimari çizimler resmi kuruluşlar tarafından talep edilebilir. Mimari kroki veya mimari plan ruhsat almak için hazırlamanız gereken evraklar arasında mutlaka bulunmalıdır.

En iyi mimarlar tarafından hazırlanacak projeler hayalinizin kusursuz olarak yansıtılması adına son derece önemlidir. Dış cepheden oturma yerlerine, yapı malzemelerinden tesisat bağlantılarına kadar her bir nokta üzerinde özenle çalışılması gerekir.

Mimari Proje Çizimi Hizmetleri

Mimarlık proje çizimi hizmet veren bir kuruluşa başvurarak çizimin çalışması alabilirsiniz. Mimarlarımız ve mühendislerimiz binanın yeri ve özelliklerini tespit etmek adına sizlere keşif hizmeti sunmaktadır.

Mimari Proje Çizimi

İnşası gerçekleştirilecek yerin özellikleri öncelikle not alınarak kaydedilir. Mimari çizim sonrasında netlik kazanacaktır. Yapının bulunacağı yerdeki yollar, elektrik, doğalgaz ve su gibi hatların geçtiği noktalar, yapının yön bilgileri veya konumu gibi veriler mimari kroki çizimiyle taslak olarak hazırlanır. Bölgedeki ölçüm çalışmaları tamamlandıktan sonra veriler bilgisayar ortamında detaylı olarak masaya yatırılır.

Mimari Proje Çizimi Nereden Alınır?

Mimarlık proje çizimi ofisleri İstanbul genelinde hizmet veren kuruluşumuzdan mimari çizim projesi alabilirsiniz. Günümüze kadar birçok toplu konut, fabrika, villa ve apartman çalışması yapmış kuruluşumuz bünyesinde deneyimli yüksek mühendis ve mimarlar yer almaktadır. Mimari proje çizimi ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilir, gerekli tüm evrakların tamamlanması konusunda ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

İstanbul ve Türkiye Yönetmelikleri Proje Çizimi

İstanbul ve Türkiye yönetmelikleri proje çizimi mimarlık ofisimiz imar yönetmeliğine ve Küçükçekmece plan notlarına uygun mimari çözümler ile siz müşterilerimize en uygun tasarımlarımızı sunuyoruz. Proje başlangıcında yapmış oluğumuz etütler ile projenin iskeletini oluşturuyoruz. Sonrasında mimari proje çizimi ile en uygun standartlarda projelerimizi tamamlıyoruz. Projelerimizi tasarlarken ilkemiz maksimum ve en kolay kullanılabilir alanı sağlayarak, sağlam yapılar inşa etmektir. Yapacağımız resmi evrak başvurusundan sonra çıkacak olan oranlarda hem mimari hem statik, hem mekanik hemde elektrik konusunda çıkartacağımız projeleri kısa zamanda ruhsatını almaktayız.M2 onay projeleri, avan proje onayları, mimari proje onayları vb. onayların tamamını gerçekleştirmekteyiz. Kaliteli ve hızlı hizmet sunmak vizyonumuzdur. Küçükçekmece Halkalı bölgesinde yer alan ofisimiz İstanbul Küçükçekmece Belediye binasının karşısındadır. Yakın tüm mahalle ve ilçelerin imar notları mevcuttur. İstanbul Küçükçekmece Halkalı – Sefaköy