Rölöve Ölçü Krokisi Projesi

Rölöve Ölçü Krokisi Projesi

Rölöve ölçü krokisi projesi restorasyon çalışmalarının en önemli adımı olan rölöve alma işlemi binanın mevcut durumunu ortaya koyması açısından oldukça önemlidir. Bu şekilde yapının hangi değişim işlemlerine gerek duyduğu ölçü krokisi sayesinde projelendirme işleminin en başında belirlenerek olabildiğince az hasarla yeniden düzenlenmesi sağlanabilir. Rölöve ölçü krokisi projesi çizilirken mümkün olduğunca doğru ölçülerden yararlanıldığından emin olunmalıdır. Çok Hızlı Teslimat

Rölöve işleminin çalışma ölçeğini belirleyen unsur yapılış amacıdır. Restorasyon projeleri için yapılan rölöve çalışmalar 1/50 ölçek kullanılarak yapılıyorken, herhangi bir sokakta yer alan binaların görünümünü anlatacak bir rölöve çalışmasının 1/200 ölçek kullanılarak yapılması gerekir. Rölöve işleminin ilk adımı ölçü almaktır. Bu işleme ölçü krokisi denir. Restorasyon işleminin yapılacağı binadaki bütün kesitlerin detaylı bir şekilde ölçüsünü almak doğru bir rölöve ortaya çıkmasına sebep olacaktır. İkinci ve en önemli adımlardan biri olan fotoğraf çekimi ise profesyonel kişilerce yapılmalı ve mümkün olduğunca detay içermelidir.

0 212 470 86 700 535 616 42 14

 

Rölöve Ölçü Krokisi Nasıl Çizilir?

Rölöve ölçü krokisi tavanları, kapılar ve zeminlerin ayrı ayrı farklı açılardan fotoğraflarının çekilmesi ve her çekilen fotoğrafın hangi açıdan çekildiğinin belirtilmesi rölöve ölçü krokisi projesi çizilirken oldukça yardımcı olacaktır. Restore edilecek binanın rölöve krokisinin çizilmesi ve ölçülerinin belirtilmesinin ardından yeniden bir projelendirme yapılarak binanın yapımında kullanılan malzemeler, su veya elektrik tesisatının nerede bulunduğu, ölçüsü ve genel krokisi, taşıyıcı kolonlar gibi yeniden projelendirme de yardımcı olacak unsurlar belirlenir. Yapılacak değişikliklere karar verilmesinin ardından restorasyon çalışması başlatılabilir.

Yapılacak restorasyon çalışmalarının en önemli adımı olan rölöve ölçü krokisi projesi çizilirken asıl amaç yeniden düzenlenecek binanın mevcut durumu hakkında fikir sahibi olmak ve verilebilecek en az hasarla yeniden yapılmasını sağlamaktır. Bu sebeple ölçü alımı esnasında profesyonel kişilerle çalışmak, detaylara özen göstermek ve teknolojik ekipmanlardan yararlanılması gerekmektedir. Özellikle tarihi binalarda yapılacak işlemlerde sadece ölçü değil binanın tarihi dokusunun da incelenmesi ve hakkında fikir sahibi olunması rölöve işleminin başarılı olmasına katkıda bulunacaktır. Dilerseniz rölöve konusu hakkında daha geniş bir bilgi edinmek isterseniz https://www.tasarimimarlik.com.tr/rolove-almak/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Eczane Ölçü Krokisi Çizimi

Eczane ölçü krokisi çizimi için yeni ruhsat alacak eczaneler için gerekli olan eczane ölçü krokisi çizimi tecrübeli mimar tarafından çizilerek detaylandırarak ruhsat alımı için kaşe imza yapar. Mimarin hazırlamış olduğu bu çizimi ilgili kurumlar inceleyerek ve daha sonrasında yerinde ölçümler yaparak iş yeri ruhsatını onaylamaktadır. Tasarımimarlık olarak yüzlerce Eczane ölçü krokisi çizmiş ve müşterilerine kusursuzca teslim etmiştir. Dilerseniz örnek hazırlamış olduğumuz eczane rölövelerimizi inceleyebilir. Yada eczane ölçümleri hakkında daha geniş bir bilgi sahip olmak için https://www.tasarimimarlik.com.tr/eczane-rolovesi-eczane-plan-cizimi/ adresimizi ziyaret ederek daha geniş bilgiye sahip olabilirsiniz.