Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Profesyonel Mimarlık Hizmetleri

 

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm, İstanbul’un farklı birçok semti gibi hızlı bir şekilde başladı. Kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızıyla da devam ediyor. Bu süreçte ise insanların kafasındaki soru işareti kentsel dönüşüm nedir? Avantajlı mıdır soruları oluyor. İlk olarak bilmemiz gereken kentsel dönüşümün ilk amacının insanları koruma, insan sağlığı için güven içinde oturabilecekleri alanlar yaratmak olmasıdır. Kentsel dönüşüm ne işe yarar sorusunun yanıtı net şekilde insanların yaşam alanının güvenli hale gelmesini sağlamak üzere yapılan değişikliklerdir diyebiliriz. Kentsel dönüşüm Küçükçekmece ve yoğun nüfusa sahip diğer İstanbul ilçelerinde hayata geçirilen önemli yapı projelerinden biridir. Kentsel dönüşüm hakkında bilinmesi gerekilenleri ve deneyimli mimarlarımızın yaptığı çalışmaları sizler için ele alıyoruz.

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Ne İfade Ediyor?

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm ne ifade ediyor? Küçükçekmece lokasyonu için yapılan değişiklikler, tam anlamıyla bölgenin incelenmesi ve o bölgeye yönelik iyileştirilmeler ile oluyor. Burada amaç düzenli bir ilçe oluşturmaktır. İnsanların aradıkları her şeyi kolaylıkla bulması için tüm değişim ve dönüşümün yapılması demektir. Yeni yerleşim yerleri oluşturmak ve bu alanda ihtiyaç duyulan her şeyi karşılamak kentsel dönüşüm amacı olarak bilir. Amacına uygun şeklide kentsel dönüşümde yıkımlar başlar. En hızlı şekilde eski yapıların yıkılması, yerlerine ise yeni apartmanların yapılması, yeni binaların ve sitelerin yapılması demektir. Arzu edilen amaçlara uygun şeklide İstanbul kentsel dönüşüm ilçe ilçe uygulanmaktadır. İnsanların daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamasının Küçükçekmece için gerçekleşmesi de bu alanda yapılan kentsel dönüşümü ifade etmektedir.

Küçükçekmece’de planlanan dönüşüm;

Küçükçekmece Kentsel DönüşümSon dönemde İstanbul’un pek çok bölgesinde kent dönüşüm çalışmaları yapılıyor. Özellikle son aylarda ise Küçükçekmece beldesi etrafında yapılan çalışmalar yoğunlaşmıştır. En güzel sitelerin inşa edilmesi için inşaat firmaları çalışmaktadır. Hem güvenli yapılar hem de çevresinde sosyalleşmeye, ihtiyaçları gidermeye fırsat tanıyacak yapılar inşa edilmektedir. İnşaat firmalar tarafından yapılan çalışmalarda tecrübeli mimarlar, profesyonel çalışanlar ile donanımlı yapılar sizlere teslim ediliyor. Artan talepler ile ise kentsel dönüşüm İstanbul’un ve Türkiye’nin pek çok alanına yayılıyor. Küçükçekmece bina yenileme sayesinde, insanlar var olan evlerini ve arsalarını değerlendirerek konut sahibi olabiliyor. Bireysel olarak da son derece avantajlı olduğundan elbette insanlar da bu durumdan memnun. Hem güzel yerlerde yaşamak hem de ev sahibi olmak açısından büyük bir fırsat.

Kentsel Dönüşüm Başladı mı?

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm için kısa zamanda evler ve yeni hayatların hazırlığı başladı. Peki, insanlar bu dönüşüme hazır mı? Yapılar hakkında alınan bilgiler ve sonuçlanan yasal sürecin ardından binalarda çalışmalar başlıyor. Artık son derece kısa bir süre içinde ilçede inşaatların başladığını söyleyebiliriz. Profesyonel inşaat firmalar tarafından geliştirilen yapı çalışmaları ile en hızlı şeklide evlerin teslimatı yapılıyor. Kentsel dönüşüm başladı mı sorusunun yanıtı ise farklı belde ve ilçeler için yanıtı değişmekle birlikte, EVET olarak yanıtlanıyor. Hızlı ve güzel bir dönüşüm profesyonel ellere bırakılıyor. Yaşam alanınızın yeniden oluşturulması sağlanıyor.

Kentsel Dönüşüm ile Siz de Ev Sahibi Olabilirsiniz

Kentsel dönüşüm ile ev sahibi olun avantajları son olarak sizlere bir ev sahibi olma fırsatı sağlıyor. Arsası olanlar için ev sahibi olma fırsatını açan bu yapılaşma, evleri olan insanlar için ise daha profesyonel evlerde oturma imkanı tanıyor. Evinizin profesyonel şekilde yapılması, mimar ve inşaat mühendisleri eşliğinde yapılandırılıp güvenli şekilde teslim edilmesi sağlanıyor. Güvenle oturabileceğiniz evlerinizin teslimatı ise en kısa süre içinde yapılıyor. İstanbul imar yönetmeliği ve diğer mevzuatlar konusunda bilgi sahibi olan ekipler, kentsel dönüşümün gerçekleşmesi ve sürecin uzman şekilde yürütülmesi konusunda gerekeni yapıyor. Kentsel dönüşüm projeleri gerçekleşiyor.

Mimarlık hizmetimizin beraberinde kentsel dönüşüm projeleri için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Firmaları

Kentsel dönüşüm Küçükçekmece firmaları ve İstanbul’un birçok bölgesinde uygulanan, yapıların çok daha sağlıklı bir hale getirilmesini sağlayan bir çalışmadır.

Güzel ilçemiz son yıllarda giderek artan cazibesi ve nüfusuyla yoğun yerleşim yerlerinden biri olma özelliği kazanmıştır. İlçemizde bulunan yapıların bu gelişime düzeyine ayak uydurması adına uzman birimlerce incelenmesine ve yenilenmesine gerek duyulabilmektir.

Kentsel dönüşüm projesi İstanbul ve büyük iller için zorunlu bir çalışmaya dönüştürülmektedir. Zarar görmüş ve riskli görünen yapılar yenilenirken vatandaşlara maddi destek kaynakları sağlanmaktadır. Kira ve vergi desteği alan vatandaşların mağdur edilmemesi hedeflenmektedir.

Kentsel dönüşüm mimar denetiminde, kurallara uygun olarak yürütülmesi gerekilen bir çalışmadır. Deprem riskinin bulunduğu il ve ilçemizde hangi yapıların hazırlıklı olduğu, hangi yapıların deprem veya diğer afetlere karşı yeterli olduğu uzmanlarca belirlenmelidir.

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm Nasıl Yapılır?

Küçükçekmece’de kentsel dönüşüm için belirlenen alanlar öğrenilmeli ve ona göre hareket edilmelidir. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bulunan yerlerde yapıların yıkımı ve yenilenmesi söz konusu olmaktadır. Bundan dolayı riskli binalarda bulunan hak sahiplerinin devlete başvuru yapması gerekir.

Küçükçekmece kentsel dönüşüm firmaları başvurunuzu prosedürlere uygun olarak sizin adınıza yapabilmektedir. Bu firmalar bünyesinde dönüşüm projesi konusuna hakim ve yetkili olan mimarlar veya mühendisler bulundurmak zorundadır.

Küçükçekmece kentsel dönüşüm firması olarak yapınızın yıkılarak yenilenmesi konusunda sizlere her aşamada destek oluyoruz. Tapu çalışmasından gerekli kurumlara başvuru noktasına kadar mimarlarımızla birlikte hareket ederek işleminizi kısa sürede tamamlıyoruz.

Küçükçekmece kentsel dönüşüm son durum bilgilerini ve yapınızın projeye dahil olup olmadığını uzmanlarımızdan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kentsel dönüşüm için gerekli evrakların hazırlanmasında firmamız size yardımcı olmaktadır.

Binanızın yenilenip yenilenmeyeceği gerekli evraklar teslime edildikten sonra Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından bildirilmektedir. Eğer binanız kentsel dönüşüme uygun görülürse resmi birimlerden ortalama iki ay içerisinde bir yıkım kararı gönderilecektir.

Küçükçekmece kentsel dönüşüm haritası kapsamında binanızın mevcut durumunu ve başvuru gerektirip gerektirmediğini bizden öğrenebilirsiniz.

Küçükçekmece Kentsel Dönüşüm

Küçükçekmece Bina Riskini Nasıl Öğrenebilirim?

Bina riski sorgulaması mimarlık ve mühendislik firmaları tarafından yapılmaktadır. Bakanlık onaylı kuruluşlar binanızın risk içerip içermediğini yerinde ölçüm yaparak ortaya çıkaracaktır.

Kentsel dönüşüm Küçükçekmece mimar ve mühendislerimizden bina incelemesi ve kentsel dönüşüm başvurularıyla ilgili daha net bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kentsel Dönüşüm Küçükçekmece İçin Neden Gerekli?

Kentsel dönüşüm Küçükçekmece ilçemizde bulunan riskli binalardaki can ve mal güvenliğini sağlama açısından yararlı bir projedir. Yenileme işlemi sırasında bina sahipleri maddi olarak çeşitli destekler almaktadır. Bunun yanında binalar yapı kurallarına dayanıklı hale geleceği için artık çok daha güvenle kullanılabilirler.