Hastane Rölövesi Ölçü Krokisi | Tasarımimarlık
Hastane Rölövesi 2018-05-30T17:34:56+00:00

Hastane Rölövesi

Yenilenmek istenen yapıların restorasyonuna başlanmadan önce rölöve çalışmasının yapılması gerekir. Proje aşamasında, yapının genel hatlarının belirginleştirilmesi ve kağıt üzerine aktarımının yapılması için gerekli olan rölöve çalışması alınacak sonucu doğrudan etkileyeceğinden oldukça önemlidir. Özellikle gerekli planlamanın yapılması için bilinmesi gereken taşıyıcı sistemler ve binanın değişmez unsurları rölöve üzerinde belirtilerek tasarımların daha doğru hazırlanması amaçlanmaktadır.Yazımızın devamında hastane rölövesi alınırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

0 212 470 86 70

RÖLÖVE HİZMETLERİ

Hastane Rölövesi Nasıl Alınır?

Hastane rölövesi alınırken diğer yapılarda olduğu gibi öncelikle ölçüm işlemleri yapılmalı ve yapının kağıt üzerinde doğru ölçülerle planlanması sağlanmalıdır. Rölöve alınırken gerekli olan ekipmanlardan olan çeşitli ölçüm cihazları sayesinde hastanenin bütün detayları doğru bir şekilde ölçülerek kağıt üzerine aktarılmaktadır. Öncelikle detaylardan başlanarak alınan ölçüler, en son olarak en dış bölümün ölçülendirilmesiyle sağlaması yapılarak tamamlanmış olur. Hastane rölövesi alınırken yapının bütün ölçümlerinin yapılarak tadilat esnasında uygulanacak projenin detaylandırılması sağlanır.

Bütün detayların ölçüm işlemi tamamlandıktan ve kağıt üzerinde belirtildikten sonra fotoğraf çekimine geçilir. Yapının genel hatları ile ilgili bilgi veren rölövenin daha anlaşılır bir hal alması için gerekli olan fotoğraf çekimi, işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde doğru açılar kullanılarak yapılan fotoğraf çekimi, çekilen fotoğrafların hangi açılardan çekildiğinin çizim üzerinde işaretlenmesiyle tamamlanarak rölövenin daha doğru anlaşılmasına katkıda bulunur.

Hastane rölövesi alınırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise binanın yapımında kullanılan yapı malzemelerinin belirtilmesidir. Bu gibi detaylar yapının bozulma sürecinin daha detaylı araştırılmasını sağlayarak yapılacak yenileme işleminde nasıl bir yol izleneceğine karar verilmesine olanak sağlar. Yenilenecek hastane projelerinde hastane rölövesi ne kadar detaylı ve dikkatli bir şekilde alınırsa, yenileme işlemi o kadar iyi ve uzun soluklu olacaktır. Restore edilecek hastane projeleri için profesyonel kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışıyla yıllardır müşterilerine güvenilir bir hizmet veren firmamıza ulaşmak için bizi arayabilirsiniz.

olcu krokisi - Hastane Rölövesi
Yapmış Olduğumuz Röleve Çizim Projeleri Mimar Tarafından İmzalanmış ve Onaylatılmaya Hazır Teslim Edilir.