3 Boyutlu Tasarım | Tasarımimarlık
3 Boyutlu Tasarım 2018-05-25T12:22:50+03:00

3 Boyutlu Tasarım Görselleri

3 boyutlu tasarım kavramına geçmeden önce öncelikle 3 boyutun ne olduğunu anlamamız gerekiyor. 3 boyut kavramı 3 dimension cümlesinin Türkçe karşılığıdır. Bu boyutlar sırasıyla yükseklik, genişlik ve derinliği ifade eder. 3D koordinat düzleminde X, Y, Z eksenlerine kurulur. Bir yerde 3 boyutlu bir görüntü yakalamak istiyorsanız bunun için gereken şartlar; düzlem, 3 boyutlu bir nesne ve ışık kaynağı. Bu üç sistemi bir araya getirdiğiniz 3 boyut oluşturabilirsiniz.

Referanslarımız

3 BOYUT GÖRSELLEŞTİRME

Bunların yanı sıra birde 4. Boyut vardır. Bu boyut ise zamandır, 4. Boyuta örnek vermek gerekiyor 3 boyutlu animasyon filmlerini düşünebilirsiniz. Oradaki zaman kavramı 4. Boyutu ifade etmektedir. 3 boyut 21. Yüzyılda birçok alanda kullanılabiliyor. Mimaride, mühendislikte, tıpta, oyunlarda, filmlerde, animasyonlarda sıkça kullanılıyor.

İnsanların 2 boyutla ifade edemedikleri birçok şey üç boyut ile kolayca ifade edilebiliyor. Peki Tasarım Nedir? Tasarım insanoğlunun elinden çıkmış her şey bir tasarım ürünüdür aslında. Tasarımı en net ve güzel şekilde mimarlık mesleğin da görebiliriz. Mimarlar bugün ki teknoloji ile 3D çizimlerle olağanüstü işler başarabiliyorlar. Aklınıza gelebilecek her mekanı 3D çizim metoduyla tasarlayıp sunabilirler. Teknolojinin müthiş ilerleyişi ile birlikte günümüzde 3D mimari çizimler çok iyi yerlere geldi. Öyle ki istediğiniz her mekanı 3D modelleme ile çizip sizlere o mekanın bitmiş halini bilgisayar üzerinde gösterebilirler. Bu sayede dekorasyonunu yaptıracağınız evinizin, ofisinizin, fabrikanızın vs. bitmiş halini görüp değiştirtmek istediğiniz yerleri rahatlıkla söyleyebiliyorsunuz. 3D tasarım ile proje maliyetleriniz düşürebilir, görsel anlamda her türlü değişikliği yapabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz.

architecture 1 - 3 Boyutlu Tasarım

YÜKSEK ÇÖZÜNÜRLÜK

Sadece yüksek çözünürlükte dış cephe çalışmaları değil, ayrıca çizilen etütlerin 3 boyutlu hale getirerek kat planlarını daha okunaklı hale getirmekteyiz.

3d gorsel calismalari 3 - 3 Boyutlu Tasarım
3d gorsel calismalari 2 - 3 Boyutlu Tasarım
3d gorsel calismalari 5 - 3 Boyutlu Tasarım
3d gorsel calismalari - 3 Boyutlu Tasarım
3d gorsel calismalari 4 - 3 Boyutlu Tasarım
3d gorsel calismalari 6 - 3 Boyutlu Tasarım